Dini Düğün

İSLAMİ DÜĞÜN ORGANİZASYONU

İslami Düğün Organizasyonu
Semazen Tasavvuf Grubu olarak islami düğün organizasyonu'nda sizlere tasavvuf ilahi ve ezgi eserlerinde sizler için özenle seçtiğimiz repertuar seçimiyle ve konumunda uzman kadromuzla düğün programlarınızda hizmetinizdeyiz. Düğünlerinizde ister kadroyu siz belirleyin isterseniz bize bırakın detaylı bilgi için irtibat numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.
İslami düğün organizasyonu program içeriği: açılış konuşması ardından Kuran-ı kerim tilaveti, tasavvuf ilahi ve ezgi eserleri dinletisi yapılır ardından semazenlerin sema gösterisiyle devam eder ve takı merasimi başlar. Merasim devam ederken fon müziği açılır. Takı merasimi'nin ardından istek ilahiler devam eder ve kapanış konuşması ve dua ile program son bulur.

Geçmişten bugüne İslami düşünce ve davranışların çoğalması sebebiyle daha İslamiyet’e uygun düğünler ve birçok faaliyette sizlere hizmet veren kuruluşumuz sizlerin islami düğün organizasyon'ları, islami sünnet düğünlerinizde, dinimize uygun nişan törenleri, tasavvuf müziği, konser organizasyonlarınızda,ramazan etkinliklerinizde, hizmet vermektedir.
İslamiyet’in geldiği günden bugüne peygamber efendimiz HZ.MUHAMMED S.A.V den bugüne iki kelimeye sığmayacak büyük kitaplara sığmayacak nice İslam âlimlerinin yazmakla bitiremediği ve kıyamete kadarda bitiremeyeceği HZ.MUHAMMED S.A.V hayatı çoğunlukla savaşlar ve acılarla geçtiğini elbette herkesin bildiği bir gerçektir.İslam gerçeğini kabul eden dünya elbette bu gerçeği bir gün zaten bilecekti ancak bu gerçeği kabul etmek istemeyen topluluğun eksik olamayacağını da bilinmesi gereken bir gerçek bu topluluk geçmişten örnek vermek gerekirse tıpkı firavun zihniyetindeki inkârcılar gibi örnek verilebilir günümüz.
İslami davranış ve düşüncelerin yaygınlaşmasını ve böyle islami düğün organizasyonları hergün artmaktadır .

İslami düğün organizasyon'larında esas olan konu haram işlememektir. Haram işlememek şartıyla mahalli edetlere törelere uygun her türlü merasim yapılabilir. Kadınlar kendi aralarında halk arasında def dediğimiz çalgı oynanabilir düğünde içki içmek kadınlı erkekli karışık oynamak eylenmek haramdır. Osmanlı zamanında düğün yemeği verilirmiş. Perşembe günü ve gecesi verilirmiş ilahili düğün organizasyonunda az veya çok ikramda bulunmak sünnettir. Peygamber efendimiz Hz Muhammed s.a v kendi düğününde ziyafet vermiştir. Ve ashab-ı Abdurrahman İbn Avf’a sende evlenince bir koyun kesmek suretiyle ile de olsa ikramda bulun buyurmuştur. O düğün ziyafeti ne kötü bir ziyafettir ki zenginler davet edilir fakirlerde davet edilmelidir buyurmuştur.
Dini düğün organizasyonları sizlere sunmuş olduğumuz ve en özel hizmetlerimizi sunduğumuz etkinliklerimizin başında gelmektedir.